Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետության Քաղաքացիական օրենսգրքի 34-րդ հոդվածով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2016 թվականի հունիսի 2-ի թիվ 631-Ն որոշմամբ հաստատված կանոնադրության 9-րդ կետի 1-ին ենթակետով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի 2024 թվականի ապրիլի 30-ի ԱՐԴ1/3535/02/19 քաղաքացիական գործով վճիռը, Հայաստանի Հանրապետություն Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի համայնքի քաղաք Մարտունի Մոմճյան փողոց տուն 20 հասցեի բնակիչ Սևակ Հովհաննեսի Խլղաթյանի /ծնված` 1958 թվականի հուլիսի 30-ին, անձնագիր AL 0420050, տրված 2023 թվականի սեպտեմբերի 07-ին 043-ի կողմից/ 2025 թվականի փետրվարի 03-ի թիվ 0458 դիմումը և Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքի խնամակալության և հոգաբարձության հանձնաժողովի 2025 թվականի մարտի 26-ի 09 նիստի թիվ 15 արձանագրությունը. Որոշում եմ`
1. Սևակ Հովհաննեսի Խլղաթյանին /ծնված` 1958 թվականի հուլիսի 30-ին, անձնագիր AL 0420050, տրված 2023 թվականի սեպտեմբերի 07-ին 043-ի կողմից/ նշանակել խնամակալ իր քրոջ` ԱՐԴ1/3538/02/19 քաղաքացիական գործով 2024 թվականի ապրիլի 30-ի վճռով անգործունակ ճանաչված Անժելա Հովհաննեսի Խլղաթյանի /ծնված 1946 թվականի դեկտեմբերի 09-ին անձնագիր AV 0674364, տրված 2023 թվականի մարտի 15-ին 057-ի կողմից/ նկատմամբ:
2. Սևակ Հովհաննեսի Խլղաթյանին վերապահել իրավունք ի շահ `խնամարկյալի, առանց հատուկ լիազորության հանդես գալ իր խնամարկյալի իրավունքների ու շահերի պաշտպանությամբ` ցանկացած անձանց հետ հարաբերություններում` ներառյալ դատարանում:
3. Հսկողություն սահմանել Անժելա Հովհաննեսի Խլղաթյանի /ծնված 1946 թվականի դեկտեմբերի 09-ին անձնագիր AV 0674364, տրված 2023 թվականի մարտի 15-ին 057-ի կողմից/ եղբոր` Սևակ Հովհաննեսի Խլղաթյանի /ծնված` 1958 թվականի հուլիսի 30-ին, անձնագիր AL 0420050, տրված 2023 թվականի սեպտեմբերի 07-ին 043-ի կողմից/ գործողությունների նկատմամբ:
4. Որոշումը կարող է բողոքարկվել վարչական կարգով՝ համայնքի ղեկավարին կամ ՀՀ Վարչական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով՝ ՀՀ Վարչական դատարան:
5. Որոշումն ուժի մեջ է մտնում ընդունման պահից: